23 Temmuz 2009 Perşembe

uçurum farkı diye işte buna derler...

kısa bir aradan sonra tekrar merhaba..her ne kadar kısa gibi görünsede benim için bir günü bile bir ömre bedel uzun zamanlardı.
oğlumun sağlık sorunları nedeniyle son 1 aydır hastane hastane dolaşıp derdimize çare arıyorduk. nihayet Ankara tıp fakültesi gastroentroloji ana bilim dalı başkanı sayın Aydan kansu'ya ulaştık ve onun aracılığıyla da doçent dr. Meltem koloğluyla tanıştık ve sayelerinde oğlumun rahatsızlığının asıl nedeninin yemek borusuna takılan bir kayısı çekirdeğinden kaynaklandığını öğrendik.
trajikomik dimi? aslında komik ve bir okadarda acı olan oraya gitmeden önce gittiğimiz hastanede ki ( Akdeniz üniv.tıp fak.çocuk cerrahisi bölümü)profosörlerin 8 gün bekledikten sonra bir endeskopi bile yapmaya gerek görmeden,teşhisini tam olarak doğrulayamadıkları bir hastalık şüphesiyle ameliyat kararı almalarıydı ve bizim sorularımızı cevaplandırma zahmetinde bulunmak istemeden tabiri caizse KESTİRİP ATMAK istemeleriydi..
onları ve diğer doktorları kıyaslayınca doktorlar ve kasaplar arasında ki farkı ben de anlamış bulundum. neyse ki Allah'tan içgüdülerimize güvenip doğru adresi bulduk ve oğlumuzun sıkıntısını öğrendik ve bu netice de tedavisi yapıldı ve kontrollerimiz emin ellerde devam ediyor..
buradan Ankara tıp fak.gastroentroloji ve çocuk cerrahisi doktorlarına,insanı hastaLIKLI olarak değilde insan olarak gördükleri ve tedavilerindeki sağlıklı ve profosyonel yaklaşımlarından dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder